“Babam Beni Yaraladı” Demişti, İfadesini Değiştirdi

Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık Mevlüt A, kızı Meryem A. ve taraf avukatları katıldı.

Söz verilen Mevlüt A. ifadesinde, olay gecesi Bosna Hersek Mahallesi’ne giderek kızını iş yerinden aldığını, eve giderken yol boyunca aralarında herhangi bir tartışma ya da kavganın yaşanmadığını öne sürdü.

Eve gittiklerinde bir odaya geçtiğini, kızının da mutfağa doğru gittiğini ileri süren Mevlüt A, “Mutfaktan kızımın sesi geldi. Yanına gittiğimde kanlar içindeydi. Hemen kucağıma aldım ve arabayla hastaneye götürdüm. Olayın telaşıyla ne olduğunu sormadım. Kızımı ben bıçaklamadım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” ifadesini kullandı.

“BIÇAKLA KENDİMİ YARALADIM”

Bıçaktaki parmak izi sorulan sanık Mevlüt A, “Olay günü bıçağı kullanıp kullanmadığımı hatırlamıyorum. Parmak izimin nasıl çıktığını bilmiyorum.” dedi.

Meryem A. da duruşmadaki ifadesinde olay gecesi eve giderken aralarında hafif düzeyde bir tartışma yaşandığını, ayrı eve çıkmak istediğini ama babasının bu fikre karşı çıktığını anlattı.

Mahkeme heyeti, sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İLK İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Selçuklu ilçesindeki evde 13 Aralık 2023’te bıçakla yaralanan Meryem A, hastaneye götürülmüş, baba Mevlüt A. polis ekiplerince gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Meryem A. polise verdiği ilk ifadesinde kendisini babasının yaraladığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir