Sahnede dayanışma zamanı

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılmaya devam ederken, çeşitli proje ve etkinliklerle de bölgeye destek sürüyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, bugünlerde geliri İstanbul Vakfı’na bağışlanacak destek konserleri ile sahne şovlarına ev sahipliği yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Kültür AŞ’nin ev sahipliğinde 8 Nisan’da Yalın konseriyle başlayan etkinlikte; şu ana kadar Tan Taşçı, Teoman, Rubato, Ferman Akgül, Göksel, Erdal Beşikçioğlu gibi ünlü isimlerle gruplar sahne aldı.

25 NİSAN’DA SONA ERECEK

Dayanışma kapsamında bugün Redd, 24 Nisan’da Gripin, 25 Nisan’da da ‘‘Türküler Sevdamız” adlı konserde Arif Sağ, Erdal Erzincan, Cengiz Özkan, Muharrem Temiz ve Tolga Sağ gibi ünlü isimler sahnede olacak. Etkinliklerin geliri, Dr. Dilek Kaya İmamoğlu öncülüğünde İstanbul Vakfı çatısı altında yürütülen ‘‘Büyüt Hayallerini” projesi kapsamında depremzede kız öğrencilerin eğitimine harcanacak.

Gripin

Hatay için ‘Umut ve Güven’ Sergisi

İyilik İçin Sanat Derneği de depremzedelere destek için Kültür AŞ iş birliğiyle Taksim Sanat’ta “Umut ve Güven” Sergisi düzenliyor. Prof. Dr. Marcus Graf küratörlüğünde gerçekleşecek sergiden elde edilecek gelir, Derneğin Hatay’da yürüttüğü “Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar” projesine bağışlanacak. Ön gösterimi 11 Mayıs’ta gerçekleşecek Umut ve Güven Sergisi, 12 Mayıs itibarıyla sanatseverlerle buluşacak.

Çocuklar için kitap kampanyası

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) ise deprem bölgesindeki koşulların iyileştirilmesini sağlamak, eğitim ve gelişimi desteklemek amacıyla “SEV Hediye Kitap Kampanyası”nı hayata geçirdi. Bugüne kadar afetten etkilenen illere yüzlerce kitap gönderen SEV, kampanya kapsamında uzmanlık alanları farklı yaş gruplarındaki çocuklar olan sivil toplum kuruluşları AÇEV ve TEGV ile iş birliği yaparak, bölgeye 10 binden fazla çocuk kitabı göndermeyi hedefliyor. Dileyen herkes, SEV bağış sitesi üzerinden 10 kitaptan oluşan 250 TL değerindeki kitap setlerini satın alarak bağış yapabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*