Muharrem İnce, Sedat Peker’e uygulanan dijital tecritin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasına destek verdi

T24 Haber Merkezi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker‘in Birleşik Arap Emirlikleri tarafından uygulanan dijital tecritin kaldırılması ve Twitter, YouTube’tan paylaşım yapmaya devam edebilmesi için başlatılan imza kampanyasına destek verdi. İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bırakın konuşsun, bildiklerini anlatsın, iddiaları yargıya taşınsın ve ucu kime dokunursa dokunsun, sonuna kadar araştırılsın.” ifadelerini yazdı.

Suç örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ve gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital tecrit altında tutulan Sedat Peker hakkında imza kampanyası başlatıldı.

TIKLAYIN | Özge Peker, eşinin dijital tecritin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasını paylaştı

“Dijital tecridi durdur, Sedat Peker’i konuştur” başlıklı imza kampanyasını sosyal medya hesabından paylaşan Sedat Peker’in eşi Özge Peker, “Eşimin paylaşım yapmasını isteyenler için change.org’da başlatılan linki sizler için aşağıya bırakıyorum. Adınızı, soyadınızı ve mail adresinizi yazarak destek amaçlı oy verebilirsiniz. Verdiğiniz oyun geçerli olabilmesi için mailinizden doğrulatmayı unutmayın” diye yazmıştı.

Memleket Partisi lideri İnce’den Peker için başlatılan kampanyaya destek geldi. İmza kampanyasının internet sitesini Twitter adresinden paylaşan İnce, “Sedat Peker’e yönelik dijital tecritin kaldırılmasını destekliyorum ve ben de imza veriyorum. Bırakın konuşsun, bildiklerini anlatsın, iddiaları yargıya taşınsın ve ucu kime dokunursa dokunsun, sonuna kadar araştırılsın” ifadelerini yazdı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*